Підтримка малого та середнього бізнесу є одним з пріоритетних напрямків роботи міжнародних організацій. Грантова допомога надається малим та середнім підприємствам, які мають потенціал для швидкого зростання, створення інвестицій, досягнення успіху на експортних ринках та збільшення зайнятості.
Міжнародні організації, які надають грантову допомогу
За співпраці з ПРООН в області реалізуються програми грантової підтримки представникам малого та середнього бізнесу з метою започаткування або розширення діяльності, закупівля обладнання, необхідного для започаткування виробничої діяльності.
Пріоритетними напрямками визначені:
|
|
|
|
|
|
|
Оголошення про початок конкурсів розміщуються на сайті організації: www.ua.undp.org
Проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України» здійснюється грантова підтримка підприємств, які успішно працювали в області і мають потенціал для залучення представників уразливих груп населення.
Таким підприємствам пропонується:
- гранти для підтримки діяльності із розвитку ринкової інфраструктури на рівні громади та (або) придбання обладнання;
- підтримка пілотної діяльності у галузі використання альтернативних джерел енергії;
- підтримка діяльності з виробництва, обробки і зберігання продукції та оновлення обладнання у невеликих обсягах;
- підтримка у придбанні обладнання у галузі сільськогосподарського виробництва (зокрема, підтримка виробників овочевої продукції і меду, проте також іншої сільськогосподарської продукції за умови належного обґрунтування);
- підтримка в отриманні доступу до інших технологій, необхідних для розвитку ММСП, що сприятиме розвитку місцевої економіки і зростанню добробуту громад.
З детальною інформацією щодо надання грантів можна ознайомитися за посиланням: https://www.dai-global-grants.com/
Представництво Данської ради у справах біженців (DRC) впроваджує на території області програми з надання грошової допомоги для самозайнятості та розвитку підприємницької діяльності. Більш детальна інформація щодо грантової підтримки знаходиться за наступним посиланням: http://lap.drc.ngo/
В області реалізується програма з відновлення фінансування інвестиційних проєктів малих і середніх підприємств «Підтримка Європейського Союзу для Сходу України», реалізацію програми забезпечує Фонд розвитку підприємництва через Установи-партнери: Ощадбанк, Укргазбанк, Піреус Банк та ОТП Лізинг. Програма передбачає надання субсидій та компенсацій суб’єктам підприємництва, які спрямовуватись на відшкодування до 50% вартості інвестиційних проектів ММСП (без ПДВ). З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням: https://bdf.gov.ua/uk.
Донецька облдержадміністрація є членом Відкритої Партнерської платформи, що функціонує в рамках Програми для менеджерів «Fit for Partnership with Germany», ініційованої Федеральним міністерством економіки і енергетики Німеччини (BMWi)
Програма пропонує керівникам та менеджерам українських підприємств різноманітні можливості для вдосконалення компетенцій щодо активної діяльності на міжнародному рівні та знайомства з потенційними діловими партнерами з Німеччини.
Фінансування Програми здійснюється за рахунок німецької сторони і включає в себе: участь в онлайн-модулі (6 тижнів) та перебування на заключному модулі в Німеччині (2 тижні) з оплатою житла, харчування (напівпансіон), страхування та ділових поїздок.
Витрати на території України, пов’язані з участю у Програмі, у тому числі міжнародні подорожі, фінансуються за рахунок самих учасників.
На 2022 рік відкриті групи за напрямами:
- Економічна кооперація (без галузевої специфіки)
- Економічна кооперація у харчовій промисловості
- Industry 4.0 – Діджиталізація
- Менеджмент у сфері охорони здоров’я
- Економічна кооперація в сфері енергоефективності
- Економічна кооперація в галузі екологічної утилізації відходів
- Економічна кооперація у легкій промисловості
- Економічна кооперація в індустрії гостинності – HoReCa
Більш детальна інформація щодо участі за посиланням https://ukraine.managerprogramm.de
Краудфандинг – це спосіб колективного фінансування проєктів, де кошти на запуск та розвиток ідеї дають люди, яким вона сподобалась. Більше корисних порад експертів та цікавих кейсів, які спонукають підприємців-початківців спробувати свої сили можна дізнатися із досвіду Академії краудфандингу ПРООН за наступним посиланням https://bitly.su/iSdL
Онлайн-платформи
Онлайн-маркетплейс – це майданчик створено у співпраці з ПРООН для реєстрації онлайн-магазинів представників малого та середнього бізнесу. Підприємцям, які бажають долучитись до платформи надається необхідна консультативна та технічна підтримка для реєстрації особистих кабінетів/магазинів, а також промоційна допомога для реклами товарів онлайн.
Почати. Бізнес – за підтримки ПРООН запущено безкоштовну онлайн-платформу, щодо відкриття та розвитку бізнесу. На платформі можна дізнатися, як мінімізувати можливі ризики, як знайти джерела фінансування, календар бізнес-подій, бізнес-спільноти тощо. Цей онлайн-майданчик містить корисні освітні та інформаційні матеріали щодо започаткування та розвитку бізнесу:
- Власна справа. Як почати бізнес?
- Харчова промисловість
- Логістична сфера
- Сервіс доставки їжі
- Ресторанний бізнес
- Хлібобулочні вироби
- Виробництво меблів
- Обслуговування транспорту
- Промислове обладнання
- Креативна індустрія
- Виробництво текстилю, кераміки
- Готельна справа
- Сфера технологій
- Рекламна індустрія
- Експорт в ЄС